faq

Najczęściej zadawane pytania

Proszę zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami na temat leczenia implantologicznego oraz stomatologii kosmetycznej i rekonstrukcyjnej, które otrzymujemy od naszych Pacjentów.

Jeśli macie Państwo indywidualne pytanie do członków naszego zespołu proszę zadzwonić na numer telefonu 0048 42 611 20 50 lub proszę o przesłanie maila na adres info@implamed.pl

Co oznacza odzyskać uśmiech w jeden dzień?

Całkowita rekonstrukcja uzębienia-uśmiechu umożliwi odtworzenie lub stworzenie nowego wyglądu Państwa uzębienia co pozwoli na powrót zdrowia jamy ustnej. Łącząc wiele metod zabiegowych możemy osiągnąć optymalny rezultat końcowy w zaskakująco krótkim czasie. Naprawa uśmiechu różni się znacząco w zależności od warunków wyjściowych panujących w jamie ustnej pacjentów.

Wspólnie wybierzemy najlepszą metodę i dostosujemy ją do indywidualnych Państwa potrzeb.

Czy odniosę korzyści z implantów?

Implanty są najlepszym uzupełnieniem naturalnego uzębienia. Wyglądają i tworzą nową jakość w zakresie funkcji żucia jak i w formie estetycznej. Po krótkim czasie odczuwamy je tak samo jak naturalne zęby, które dostarczają pacjentom wielu korzyści:


 • poprawa samooceny oraz samopoczucia

 • powodują ogólne wzmocnienie stabilności jamy ustnej

 • powodują zahamowanie zaników wyrostka zębodołowego

 • powodują lepsze warunki dla prawidłowego odżywiania się przez znacząco wyraźną poprawę funkcji żucia

 • powodują pewność-wolność od zmartwień związanych z uzębieniem.


Czym różni się metoda stosowana przez Implamed w porównaniu z innymi metodami wkręcania implantów?

Zasadnicza różnica polega na mniejszych objawach bólowych po przeprowadzonym zabiegu, dodatkową korzyścią jest możliwość bezpośredniego wykonania uzupełnień protetycznych po zabiegu.

W przypadku bardzo dużych, całkowitych rekonstrukcji łuków zębowych trwa to około 3-4 godzin, po których pacjenci opuszczają gabinet ciesząc się z nowego uzębienia (oczywiście po okresie 3-6 miesięcy po zabiegu kiedy implanty ustabilizują się w kości wykonujemy uzupełnienia ostateczne według najwyższych standartów technologicznych), którym będą Państwo się cieszyć przez wiele lat.

Ze względu na dużą różnorodność systemów implantologicznych, które stosujemy w naszej praktyce możemy sprostać wielu wyzwaniom .

Co to jest
stomatologia kosmetyczna?

Stomatologia kosmetyczna inaczej zwana estetyczną to obszar wielu zabiegów dentystycznych, które mają na celu poprawienie wyglądu Państwa uzębienia.

Często wiąże ze sobą sztukę z nauką balansując na pograniczu tych dwóch materii. Stomatologia kosmetyczna może zmienić Państwa życie.

Stomatologia kosmetyczna oferuje estetyczne i funkcjonalne korzyści oraz może znacząco wpłynąć na lepszą samoocenę, wiarę w siebie i ogólny wygląd zewnętrzny.

Komu jest potrzebna stomatologia kosmetyczna?

Jeśli nie jesteście Państwo zadowoleni z wyglądu uzębienia lub zażenowani z ich powodu ukrywacie je i nie uśmiechacie się często i bez skrępowania. Stomatologia kosmetyczna jest korzyścią dla Pacjentów, którzy chcą aby ich uzębienie było:


 • bielsze, bez plam i przebarwień

 • innego rozmiaru i kształtu

 • proste i równe

 • bez widocznych wypełnień

 • odpowiednio dobrane w kolorze i wyglądzie

 • wyglądało zdrowo i naturalnie

Jakie korzyści płyną z zabiegów stomatologii kosmetycznej?

Stomatologia kosmetyczna może zmienić Państwa uśmiech, pomóc odzyskać doskonały niepowtarzalny wygląd.

Oto kilka korzyści jakie zapewni Państwu stomatologia kosmetyczna:


 • poprawa samooceny i wiary w siebie

 • poprawa zdrowia jamy ustnej wpływa na lepsze samopoczucie

 • poprawa wyglądu twarzy

 • poprawa samopoczucia

 • poprawa wymowy

 • poprawa funkcji żucia

Jakie jest najbardziej popularne leczenie?

Wybielanie zębów jest bezpiecznym, szybkim i efektywnym sposobem aby poprawić wygląd Państwa uzębienia. Wybielenie o kilka tonów podczas jednej wizyty da natychmiastowy i długotrwały efekt.

Czy stomatologia kosmetyczna jest droga?

Na pierwszy rzut oka stomatologia kosmetyczna może wydawać się droga ale powinniście Państwo rozpatrywać leczenie jako inwestycję w zdrowie, wygląd, dobre samopoczucie i poprawę samooceny.

Proszę sobie wyobrazić ,że przychodzicie Państwo raz czy dwa (lub więcej w przypadku bardziej zaawansowanych oczekiwań) i wychodzicie z pięknym nowym uśmiechem.

Stomatologia kosmetyczna może zmienić Państwa życie. Jest to najlepsza inwestycja w siebie.

Co można zrobić aby poprawić wygląd mojego uzębienia?

Dla każdego pacjenta mamy dużo dostępnych wariantów leczenia stomatologicznego. Członkowie zespołu Implamed współpracując z Państwem wybiorą najlepszy z możliwych wariantów leczenia, dostosowany do indywidualnych potrzeb.

W przypadku rozległych braków uzębienia lub bezzębia całkowitego implanty mogą być najlepszym rozwiązaniem .

Jeżeli uzębienie wymaga rekonstrukcji polecamy korony protetyczne, wypełnienia ceramiczne.

Jeżeli oczekujecie Państwo leczenia z zakresu stomatologii kosmetycznej polecamy wybielanie zębów, wykonanie licówek porcelanowych zarówno klasycznych jak i lumineers oraz koron pełnoceramicznych. Stan uzębienia oceniamy podczas wstępnej wizyty i szczegółowo omawiamy z Państwem wszystkie możliwości leczenia uwzględniając również możliwości leczenia ortodontycznego.

Jak często powinniśmy odwiedzać stomatologa?

Regularne wizyty są bardzo ważne, odwiedzanie dentysty co 6 miesięcy w celu wykonania badania, przeglądu jak i zabiegów higienicznych (czyszczenia, usunięcia kamienia nazębnego, piaskowania) pozwoli nam wcześnie wykryć każdy problem i zredukować jego skutki.

W przypadku terapii implantologicznej kontrola co 6 miesięcy jest warunkiem długoczasowego powodzenia całego leczenia.