Stomatologia kosmetyczna

Stomatologia kosmetyczna

Potęgi pięknego uśmiechu nie można nigdy lekceważyć. Uśmiech mówi o Państwu wiele i reprezentuje pewność, zdrowie i piękno. Jeśli jesteście Państwo niezadowoleni ze swojego uśmiechu, to jest wiele zabiegów umożliwiających poprawę zdrowia i wyglądu uzębienia. Wiele ludzi jest nieświadomych i zaskoczonych jak radykalnie możemy zmienić obraz zębów, uśmiechu oraz wygląd twarzy przy pomocy stomatologii kosmetycznej.

Zabiegi stomatologii kosmetycznej powstały po to, by stworzyć Państwu uśmiech, o jakim zawsze marzyliście.

Termin stomatologia kosmetyczna zawiera kilka technik dentystycznych takich jak: • naprawa uśmiechu


 • licówki porcelanowe / Lumineers


 • korony(mosty) porcelanowe


 • wypełnienia ceramiczne


 • wybielanie zębów


Piękny zdrowy uśmiech jest dostępny dla wszyskich ludzi. Najnowsze osiągnięcia stomatologii kosmetycznej pozwalają stworzyć praktycznie każdy nowy uśmiech. Podczas tylko jednego spotkania z nami Państwa uśmiech może wyglądać lepiej.

Implamed, współpracując z Państwem jest w stanie osiągnąć i utrzymać piękny, zdrowy uśmiech na całe życie.

Przykładamy szczególną uwagę do technik stomatologii kosmetycznej i zapewniamy, że nasze zabiegi są na najwyższym poziomie.

Nasz przyjazny i doświadczony Zespół z przyjemnością udzieli Państwu wszelkich informacji.

Rekonstrukcja oraz projektowanie uśmiechu

Naprawa uśmiechu może poprawić Państwa zdrowie, ożywić uśmiech i zmienić Państwa życie.

Implamed kładzie duży nacisk na istotę zabiegów kosmetycznych

Nasz Zespół dokłada ciągłych starań, aby być na bieżąco z wszelkimi nowościami stomatologii kosmetycznej, regularnie uczestnicząc w kursach edukacyjnych, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Członkowie Zespołu Implamed z dumą pomagają pacjentom odzyskać wiarę we własny wygląd dzięki projektowaniu uśmiechu i stosowaniu najlepszych metod leczenia stomatologicznego u każdego
z nich.

Naprawa-rekonstrukcja uśmiechu wymaga zastosowania jednej lub kilku metod stomatologii kosmetycznej.

Zespół Implamed proponuje Państwu następujące metody terapeutyczne: licówki porcelanowe klasyczne oraz ultra-cienkie Lumineers, korony pełnoceramiczne, korony z rdzeniem z cyrkonu Procera oraz Compartis-Cercon, wypełnienia ceramiczne, leczenie ortodontyczne aparatami stałymi, wybielanie zębów, zarówno
w gabinecie metodą Zoom lub z użyciem indywidualnych szyn nakładkowych.

Metodami rekonstrukcji - naprawy uśmiechu możemy:

 • naprawić zniszczone, złamane, pęknięte zęby


 • uzupełnić braki zębowe zarówno pojedyncze, jak i możemy zrekonstruować całkowity ich brak w przypadku bezzębia


 • zastąpić rozchwiane zęby stabilnymi opartymi na implantach


 • zmienić kształt łuków zębowych oraz poprawić jakość czynności żucia


 • zmniejszyć diastemy (przerwy międzyzębowe)


 • nadać nowy kształt konturom dziąsłowym


 • wybielić, pokryć przebarwione, zniszczone zęby

Aby stworzyć Państwa nowy idealny uśmiech potrzebne jest oko artysty oraz obszerne doświadczenie. Techniki naprawy uśmiechu wymagają precyzyjnych pomiarów oceniających kształt ust, linii dziąseł, kształt zewnętrznych powłok twarzy.

Jest to główna przyczyna, której poświęcamy dużo czasu na wnikliwe planowanie procesu leczenia.

Wszystkie procedury będziemy z Państwem konsultowali i uzgadniali plan leczenia, wybierając najbardziej odpowiednie dla Państwa.

Zdajemy sobie sprawę, że leczenie stomatologiczne, kosmetyka stomatologiczna to nie tylko poprawa wyglądu uzębienia lecz również poprawa jego funkcjonalności. Poprawa uśmiechu nie ma sensu, jeżeli pociąga za sobą poczucie dyskomfortu. Zawsze uwzględniamy kompleksowy efekt wykonywanych zabiegów.

Nasz przyjazny i doświadczony Zespół z przyjemnością odpowie na każde Państwa pytanie

Wybielanie zębów:

Piękny uśmiech jest największym skarbem dla każdego z nas. Istnieje wiele przyczyn niezadowolenia z wyglądu i koloru naszych zębów. Są to np.: charakterystyka odziedziczona po rodzicach (uwarunkowania genetyczne), wpływ leków, zmiany związane z trybem życia ( kawa, herbata, palenie tytoniu), wiek itp.

Wszystkie te przyczyny mogą sprawić, że uzębienie Państwa nie jest tak białe i jasne jak tego oczekujecie. Wybielaniem zębów możemy to zmienić nawet w ciągu jednej godziny. Do wybielania zębów stosujemy żel, który penetruje zewnętrzne powłoki zębów, rozjaśniając ich barwę i zmieniając kolor. Wśród metod stosowanych przez Implamed możemy polecić Państwu: • wybielanie w gabinecie przy użyciu systemu Zoom


 • wybielanie przy użyciu indywidualnych szyn nakładkowych


Wybór metody zależy od Państwa oczekiwań. Objaśnimy wszelkie wątpliwości, wskazania i przeciwskazania i dostosujemy metodę indywidualnie najlepszą dla Państwa.

Indywidualne szyny nakładkowe

Wybielanie za pomocą indywidualnie stworzonych dla Państwa szyn nakładkowych jest procesem dłuższym, wymagającym dwóch wizyt w gabinecie Implamed. W czasie pierwszej wizyty zostanie przeprowadzone badanie kliniczne, zabiegi z zakresu higieny jamy ustnej (czyszczenie ultradźwiękowe, piaskowanie), zostanie przedstawiona metoda wybielania i pokazane materiały, których będziemy używali. Otrzymacie Państwo informacje o wskazaniach oraz ograniczeniach stosowania wybielania zębów, pobrane zostaną wyciski w celu wykonania szyn nakładkowych. Podczas drugiej wizyty przekażemy Państwu szyny nakładkowe i żele (żel do wybielania, żel znoszący nadwrażliwość zębów), pokażemy, jak ich używać, w razie potrzeby powtórzymy zabiegi higieniczne i odpowiemy na wszystkie pytania.

Wybielanie przy użyciu szyn nakładkowych nie powinno trwać dłużej niż 10 dni, ponieważ dłuższe używanie materiałów wybielających nie spowoduje bardziej widocznego efektu rozjaśnienia koloru zębów. Implamed zaleca po 5 pierwszych dniach cyklu wybielania przerwę procesu, w czasie której zalecamy użycie środka znoszącego nadwrażliwość (żel), następnie zalecamy kontynuowanie wybielania przez kolejne 5 dni. Cykl kończymy 12 dnia stosując żel hamujący nadwrażliwość zębów. Zaletą tej metody jest duża redukcja nadwrażliwości zębów po wybielaniu.